  • MCR006YZPJ913
MCR006YZPJ913
advertisement
Manufacturer No:
MCR006YZPJ913
HK JDW NO:
687-MCR006YZPJ913
Datasheet:
MCR006YZPJ913
Description:
Quantity:
In Stock : 4572
Step5Bar-code shipping tag
MCR006YZPJ913
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    91kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm