  • MCR006YRTJ3R9
MCR006YRTJ3R9
advertisement
Manufacturer No:
MCR006YRTJ3R9
HK JDW NO:
687-MCR006YRTJ3R9
Package:
0201
Datasheet:
MCR006YRTJ3R9
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.9Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 10697
Step5Bar-code shipping tag
MCR006YRTJ3R9
  • Package / Case
    0201
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    600 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C