  • MCM01-010CD120G-F
MCM01-010CD120G-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-010CD120G-F
HK JDW NO:
192-MCM01-010CD120G-F
Datasheet:
MCM01-010CD120G-F
Purchasing and Inquiry
MCM01-010CD120G-F Overview
A 0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm dimension and a size/dimension of 0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm ensure reliability.Voltage - Rated of this electronic part is 500V.Keeping the device at -55°C~200°C during operation is recommended.
MCM01-010CD120G-F Features
its size/dimension is 0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm
a voltage rating of 500V
MCM01-010CD120G-F Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • Plasma generators
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils and Generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-010CD120G-F
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MCM01
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.400W 12.70mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    12pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    4.191mm