  • MCL2012V2-3R9-R
MCL2012V2-3R9-R
advertisement
Manufacturer No:
MCL2012V2-3R9-R
HK JDW NO:
255-MCL2012V2-3R9-R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MCL2012V2-3R9-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCL2012V2-3R9-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    3.9nH
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
  • Q @ Freq
    12 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCL2012V2
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    500mA