  • MCF5253VM140J
MCF5253VM140J
advertisement
Manufacturer No:
MCF5253VM140J
HK JDW NO:
318-MCF5253VM140J
Package:
225-LFBGA
Datasheet:
MCF5253VM140J
Description:
ROMless Coldfire V2 32-Bit Microcontroller MCF525x Series MCF5253 225-LFBGA
Quantity:
In Stock : 671
Step5Bar-code shipping tag
MCF5253VM140J
  • Package / Case
    225-LFBGA
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C TA
  • Series
    MCF525x
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Base Part Number
    MCF5253
  • Speed
    140MHz
  • RAM Size
    128K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.08V~1.32V