  • MCDJT3220
MCDJT3220
advertisement
Manufacturer No:
MCDJT3220
HK JDW NO:
590-MCDJT3220
Package:
Datasheet:
Description:
Motion control Panasonic MINAS LIQI 230 Vac
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCDJT3220
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MCDJT3220.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.6lbs 1.6kg
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    MINAS LIQI
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Module
  • Voltage - Supply
    220V~240VAC
  • Interface
    USB
  • Current - Output
    30A
  • Voltage - Load
    240V
  • Motor Type
    Servo
  • Control / Drive Type
    Servo AC
  • Number of Motors
    1
  • Wattage - Load
    1kW
  • Length
    189.992mm
  • Width
    65.024mm