  • MCCC200V103KY5P
MCCC200V103KY5P
advertisement
Manufacturer No:
MCCC200V103KY5P
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCCC200V103KY5P
Package:
Radial
Datasheet:
MCCC200V103KY5P
Description:
10nF 200V Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCCC200V103KY5P
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2000
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm