  • MC68MH360ZP25VL
MC68MH360ZP25VL
advertisement
Manufacturer No:
MC68MH360ZP25VL
HK JDW NO:
318-MC68MH360ZP25VL
Package:
BGA
Datasheet:
Description:
Microprocessor 25MHz 3V BGA
Quantity:
In Stock : 7174
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MC68MH360ZP25VL
  • Package / Case
    BGA
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    357
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    3V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    357
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    SERIAL IO/COMMUNICATION CONTROLLER, LAN
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • External Data Bus Width
    32
  • Number of Serial I/Os
    4
  • Number of Cores
    1
  • Bus Compatibility
    68000
  • Communication Protocol
    ASYNC, BIT; SYNC, BYTE; SYNC, HDLC; SYNC, SDLC; BISYNC
  • Length
    25mm
  • Width
    25mm