  • MC22FD501F-TF
MC22FD501F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC22FD501F-TF
HK JDW NO:
192-MC22FD501F-TF
Datasheet:
MC22FD501F-TF
Purchasing and Inquiry
MC22FD501F-TF Overview
Consequently, it has 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.25 ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
MC22FD501F-TF Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FD501F-TF Applications
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Plasma generators
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
MC22FD501F-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    500pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm