  • MC12FD151F-TF
MC12FD151F-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD151F-TF
HK JDW NO:
192-MC12FD151F-TF
Datasheet:
MC12FD151F-TF
Description:
MC Series 150pF Mica Capacitor ±1% Tape & Reel (TR) -55°C~125°C Surface Mount 25 ppm/°C 2 Terminations 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD151F-TF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm