  • MC10LVEP11DT
MC10LVEP11DT
advertisement
Manufacturer No:
MC10LVEP11DT
HK JDW NO:
699-MC10LVEP11DT
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
MC10LVEP11DT
Description:
2.5V 1:2 Clock Buffer DUAL 8 Pins 10LVEP Series 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
MC10LVEP11DT
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tube
  • Series
    10LVEP
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Fanout Buffer (Distribution)
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
    NECL MODE : VCC = 0V WITH VEE = -2.375V TO -3.8V
  • Technology
    ECL
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.8V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Ratio - Input:Output
    1:2
  • Propagation Delay (tpd)
    0.31 ns
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.02 ns
  • Number of True Outputs
    2
  • Input Conditioning
    DIFFERENTIAL
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm