  • MC0805N9R0D500A2.54MM
MC0805N9R0D500A2.54MM
advertisement
Manufacturer No:
MC0805N9R0D500A2.54MM
HK JDW NO:
3958-MC0805N9R0D500A2.54MM
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
9pF Ceramic Capacitor 30 ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
MC0805N9R0D500A2.54MM
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Capacitance
    9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    5.5556%
  • Negative Tolerance
    5.5556%
  • Height
    3.8mm