  • MC0125W1206120K
MC0125W1206120K
advertisement
Manufacturer No:
MC0125W1206120K
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MC0125W1206120K
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 20kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC0125W1206120K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Width
    1.6mm