  • MC0063W060319R10
MC0063W060319R10
advertisement
Manufacturer No:
MC0063W060319R10
HK JDW NO:
3958-MC0063W060319R10
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thick Film, 9.1Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC0063W060319R10
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V