  • MC0063W0603125R5
MC0063W0603125R5
advertisement
Manufacturer No:
MC0063W0603125R5
HK JDW NO:
3958-MC0063W0603125R5
Description:
FIXED RESISTOR MC Series, Thick Film, 25.5Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MC0063W0603125R5
    Cut Tape
  • Series
    MC
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    25.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W