  • MC-306 38.4000K-A3:ROHS
MC-306 38.4000K-A3:ROHS
advertisement
Manufacturer No:
MC-306 38.4000K-A3:ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-MC-306 38.4000K-A3:ROHS
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC-306 38.4000K-A3:ROHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MC-306
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.126W 8.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    38.4kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±100ppm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm