  • MC-156 32.7680KA-AG: ROHS
MC-156 32.7680KA-AG: ROHS
advertisement
Manufacturer No:
MC-156 32.7680KA-AG: ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-MC-156 32.7680KA-AG: ROHS
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MC-156 32.7680KA-AG: ROHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MC-156
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.098W 7.10mmx2.50mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65kOhms
  • Load Capacitance
    7pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm