  • MBH7045C-680MB=P3
MBH7045C-680MB=P3
advertisement
Manufacturer No:
MBH7045C-680MB=P3
HK JDW NO:
535-MBH7045C-680MB=P3
Step5Bar-code shipping tag
MBH7045C-680MB=P3
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    68 µH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.252Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    1A
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C