  • MBH6045C-3R3NA=P3
MBH6045C-3R3NA=P3
advertisement
Manufacturer No:
MBH6045C-3R3NA=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-MBH6045C-3R3NA=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MBH6045C-3R3NA=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBH6045C-3R3NA=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    31.2mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.4A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MBH6045C
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    3.4A
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    3.3μH