  • MBB02070D2701BC100
MBB02070D2701BC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070D2701BC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBB02070D2701BC100
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
2.7kOhm, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070D2701BC100
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Axial
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    25°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    400mW
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Working
    300V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.3mm