  • MBB02070C8259FC100
MBB02070C8259FC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C8259FC100
HK JDW NO:
886-MBB02070C8259FC100
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 82.5Ohm, 0.6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C8259FC100
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    82.5Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Power Rating
    600mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    600mW
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.5mm