  • MBB02070C4879DRP00
MBB02070C4879DRP00
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C4879DRP00
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MBB02070C4879DRP00
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C4879DRP00
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MBB/SMA 0207 - Professional
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    48.7Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5024mm