  • MBB02070C2701FRP00
MBB02070C2701FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C2701FRP00
HK JDW NO:
886-MBB02070C2701FRP00
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.7kOhm, 0.6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C2701FRP00
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.5mm