  • MAY6K0400B
MAY6K0400B
advertisement
Manufacturer No:
MAY6K0400B
HK JDW NO:
890-MAY6K0400B
Description:
6.04kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
MAY6K0400B
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.110W 7.90mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    6.04kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm