  • MAY58R071T
MAY58R071T
advertisement
Manufacturer No:
MAY58R071T
HK JDW NO:
890-MAY58R071T
Description:
58.071Ohms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
MAY58R071T
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.110W 7.90mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    58.071Ohms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm