  • MALIEYN07AB515E42K
MALIEYN07AB515E42K
advertisement
Manufacturer No:
MALIEYN07AB515E42K
HK JDW NO:
886-MALIEYN07AB515E42K
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
EYN 15000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MALIEYN07AB515E42K
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    EYN
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    15000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    39mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.94A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm