  • MAL219877271E3
MAL219877271E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL219877271E3
HK JDW NO:
886-MAL219877271E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL219877271E3
Description:
198 PHR-SI 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.96A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL219877271E3
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    198 PHR-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    354mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.733mA
  • Ripple Current
    1.96A
  • Impedance
    300mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.96A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm