  • MAL216348331E3
MAL216348331E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL216348331E3
HK JDW NO:
886-MAL216348331E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Datasheet:
MAL216348331E3
Description:
163 PLL-PW 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.84A 1.575Dia 40.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL216348331E3
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    163 PLL-PW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Rated
    385V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    360mOhm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    385V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.77mA
  • Ripple Current
    1.84A
  • Impedance
    280mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.84A @ 100Hz
  • Diameter
    40mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm