  • MAL215749221E3
MAL215749221E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215749221E3
HK JDW NO:
886-MAL215749221E3
Datasheet:
MAL215749221E3
Description:
157 PUM-SI 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.83A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL215749221E3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Resistance
    660mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    930mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.83A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    710mOhms
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm