  • MAL212360151E3
MAL212360151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL212360151E3
HK JDW NO:
886-MAL212360151E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212360151E3
Description:
123 SAL-A 150μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 290mA 0.508Diax1.260L 12.90mmx32.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212360151E3
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    123 SAL-A
  • Size / Dimension
    0.508Diax1.260L 12.90mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    Axial
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.1Ohm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.3mA
  • Ripple Current
    290mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Impedance
    600mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    290mA @ 100Hz
  • Diameter
    12.9mm
  • Length
    32mm