  • MAL205651682E3
MAL205651682E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205651682E3
HK JDW NO:
886-MAL205651682E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL205651682E3
Description:
056 PSM-SI 6800μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 3.56A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL205651682E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    056 PSM-SI
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Audio
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6800μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    53mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2.044mA
  • Ripple Current
    3.56A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    45mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.56A @ 100Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm