  • MAL205056333E3
MAL205056333E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205056333E3
HK JDW NO:
886-MAL205056333E3
Package:
Radial, Can - 5 Lead
Datasheet:
MAL205056333E3
Description:
050 PED-PW 33000μF Capacitor -10% +30% Tape & Box (TB) Through Hole 9.2A 1.575Dia 40.00mm -40°C~85°C Polar 19.9898mm Radial, Can - 5 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL205056333E3
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 5 Lead
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    050 PED-PW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33000μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4.95mA
  • Ripple Current
    9.2A
  • Impedance
    14mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    9.2A @ 100Hz
  • Diameter
    40mm
  • Height
    100mm
  • Height Seated (Max)
    4.134 105.00mm