  • MA3828X12B1-RSR
MA3828X12B1-RSR
advertisement
Manufacturer No:
MA3828X12B1-RSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MA3828X12B1-RSR
Package:
Datasheet:
MA3828X12B1-RSR
Description:
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC WIRE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA3828X12B1-RSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Weight
    0.078lb 35.38g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Published
    2005
  • Series
    MA3828
  • Size / Dimension
    Square - 38mm Lx38mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.350A
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • RPM
    11500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    15.0 CFM (0.420m3/min)
  • Noise
    43.0 dB(A)
  • Voltage Range
    7V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.698 in H2O (173.9 Pa)