  • MA-505 10.2400M-C0
MA-505 10.2400M-C0
advertisement
Manufacturer No:
MA-505 10.2400M-C0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-MA-505 10.2400M-C0
Package:
4-SOJ, 3.30mm pitch
Description:
MA-505 10.2400M-C0 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA-505 10.2400M-C0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 3.30mm pitch
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MA-505
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.200W 12.70mmx5.08mm
  • JESD-609 Code
    e3/e6
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    TIN/TIN BISMUTH
  • Additional Feature
    TR
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    10.24MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L12.7XB5.08XH4.6 (mm)/L0.5XB0.2XH0.181 (inch)
  • Operating Frequency
    10.24MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Height Seated (Max)
    0.181 4.60mm