  • MA-406 14.7456M50X-C0:ROHS
MA-406 14.7456M50X-C0:ROHS
advertisement
Manufacturer No:
MA-406 14.7456M50X-C0:ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-MA-406 14.7456M50X-C0:ROHS
Package:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA-406 14.7456M50X-C0:ROHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.60mm pitch
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MA-406
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.189W 11.70mmx4.80mm
  • JESD-609 Code
    e6
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Additional Feature
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    14.7456MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.7XB4.0XH3.7 (mm)/L0.461XB0.157XH0.146 (inch)
  • Operating Frequency
    14.7456MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm