  • MA-306 20.0000M-C0
MA-306 20.0000M-C0
advertisement
Manufacturer No:
MA-306 20.0000M-C0
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-MA-306 20.0000M-C0
Package:
4-SOJ, 5.50mm pitch
Description:
MA-306 20.0000M-C0 datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MA-306 20.0000M-C0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.50mm pitch
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MA-306
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.126W 8.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm