  • M80-4000000FR-02-306-00-000
M80-4000000FR-02-306-00-000
advertisement
Manufacturer No:
M80-4000000FR-02-306-00-000
HK JDW NO:
322-M80-4000000FR-02-306-00-000
Step5Bar-code shipping tag
M80-4000000FR-02-306-00-000
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Feature
    Jackscrews, Polarizing Key
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Positions
    2
    1
  • Additional Feature
    LATCHED
  • Pitch
    0.157 4.00mm
  • Total Number of Contacts
    2
  • Body Length or Diameter
    0.709 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Contact Resistance
    6mOhm