  • M64Z105KB40
M64Z105KB40
advertisement
Manufacturer No:
M64Z105KB40
HK JDW NO:
876-M64Z105KB40
Package:
Datasheet:
M64Z105KB40
Description:
VISHAY M64Z105KB40 Trimmer, 1 Mohm, 500 mW,10%, 64Z Series, 24 Turns, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
M64Z105KB40
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    5mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Number of Turns
    24
  • Length
    11mm