  • M63P502KB30T640
M63P502KB30T640
advertisement
Manufacturer No:
M63P502KB30T640
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-M63P502KB30T640
Package:
Datasheet:
M63P502KB30T640
Description:
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (13.97 X 8.13mm) Pin Thru-Hole Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M63P502KB30T640
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Weight
    850.003752mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Taper
    Linear
  • Length
    9.525mm
  • Width
    9.525mm