  • M63M102KB30T607
M63M102KB30T607
advertisement
Manufacturer No:
M63M102KB30T607
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-M63M102KB30T607
Package:
Datasheet:
M63M102KB30T607
Description:
VISHAY - M63M102KB30T607 - TRIMMER, POT, 1K, 1TURN, THD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M63M102KB30T607
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    9.53mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Height
    10.41mm
  • Length
    9.53mm