  • M55342M06B100JRTP
M55342M06B100JRTP
advertisement
Manufacturer No:
M55342M06B100JRTP
HK JDW NO:
866-M55342M06B100JRTP
Package:
0705
Datasheet:
M55342M06B100JRTP
Description:
Thin Film, 100Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342M06B100JRTP
  • Package / Case
    0705
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm