  • M55342H03B750ARWS
M55342H03B750ARWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342H03B750ARWS
HK JDW NO:
873-M55342H03B750ARWS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
M55342H03B750ARWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1005 Series, Thin Film, 750Ohms, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
M55342H03B750ARWS
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    1005
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1005
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.050W 2.67mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    750Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    2.667mm
  • Width
    1.27mm