  • M55342E06B8B25R
M55342E06B8B25R
advertisement
Manufacturer No:
M55342E06B8B25R
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-M55342E06B8B25R
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thin Film, 8.25kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
M55342E06B8B25R
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    8.25kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    0.01 %
  • Power Dissipation-Max
    150mW
  • Height
    660.4μm
  • Length
    2.0574mm
  • Width
    1.27mm