  • M39010/02-A5R6KS
M39010/02-A5R6KS
advertisement
Manufacturer No:
M39010/02-A5R6KS
Manufacturer:
API Delevan
HK JDW NO:
79-M39010/02-A5R6KS
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M39010/02-A5R6KS
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    IRON
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39010/02
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.72Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    AXIAL
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    44
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.335A
  • Inductance-Nom (L)
    5.6 µH
  • Self Resonant Frequency
    65MHz