  • M1325-2R5905-R
M1325-2R5905-R
advertisement
Manufacturer No:
M1325-2R5905-R
HK JDW NO:
255-M1325-2R5905-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
M1325-2R5905-R
Description:
CAP 9F -20% +80% 2.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M1325-2R5905-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Weight
    4.535924g
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    PowerStor M
  • Size / Dimension
    0.531Dia 13.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    9F
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Orientation
    Vertical
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 60°C
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.118 28.40mm
  • Length
    26mm