  • M123A21BXB393KS
M123A21BXB393KS
advertisement
Manufacturer No:
M123A21BXB393KS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-M123A21BXB393KS
Description:
0.039μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
M123A21BXB393KS
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-123
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.508mm
  • Length
    3.05mm
  • Width
    1.52mm