  • LXZ35VB222M18X25LL
LXZ35VB222M18X25LL
advertisement
Manufacturer No:
LXZ35VB222M18X25LL
HK JDW NO:
856-LXZ35VB222M18X25LL
Description:
LXZ 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.74A 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXZ35VB222M18X25LL
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.74A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    20mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.055A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.74A @ 100kHz
  • Diameter
    18mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm