  • LXY50VB18RM5X11LL
LXY50VB18RM5X11LL
advertisement
Manufacturer No:
LXY50VB18RM5X11LL
HK JDW NO:
856-LXY50VB18RM5X11LL
Description:
LXY 18μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 129mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXY50VB18RM5X11LL
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    129mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    1.2Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    51.6mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    129mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm