  • LXC42-0350SW
LXC42-0350SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC42-0350SW
Manufacturer:
Advanced Energy
HK JDW NO:
283-LXC42-0350SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC42-0350SW
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    0.772lb 350.17g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    LXC42 (42W)
  • Size / Dimension
    3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    42W
  • Termination Style
  • Approval Agency
    CE, cULus, EN
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    350mA
  • Voltage - Output
    60V~120V