  • LVM5JB62L0
LVM5JB62L0
advertisement
Manufacturer No:
LVM5JB62L0
HK JDW NO:
762-LVM5JB62L0
Package:
Radial
Datasheet:
LVM5JB62L0
Description:
Radial, Through Hole FIXED RESISTOR, 62mOhm, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LVM5JB62L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LVM
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.382W 13.21mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    62mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Foil
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    3.51mm
  • Working Voltage
    0.5568V
  • Lead Spacing
    5.11mm
  • Lead Diameter
    0.79 mm
  • Height
    26.5938mm
  • Height Seated (Max)
    1.047 26.60mm